הכירו את אילנה

את הגֶנים המוזיקליים קיבלה אילנה מהבית, מאמה המורה לפסנתר ואביה, שכמעט והיה לכנר מקצועי. כך, ניגנה בילדותה בפסנתר ובכינור, ואף ניגנה בכינור במחנה הקיץ של מתא"ן. אט אט פרשה מלימודי הנגינה, ובגיל שמונה עשרה החלה בלימודי פיתוח קול.

השרות הצבאי הביא להפסקה בלימודי פיתוח הקול, אך היווה מסגרת שאפשרה לה לכתוב יותר ואף לקרוא "שלושה ספרים במקביל". בתום השירות, אהבתה לקריאה ולכתיבה הובילה אותה ללמוד תואר ראשון בספרות כללית ולימודי הודו באוניברסיטה העברית בירושלים. הייתה זו תקופה מעשירה בעבורה הן מבחינת כתיבה והן מבחינה מוזיקלית, בה התעניינה, בין השאר, במוזיקה הודית ואף השתתפה כזמרת בכמה טקסים של האוניברסיטה.

היא המשיכה ללימודי התואר השני בספרות, באוניברסיטת תל אביב. במקביל החלה לעבוד במחלקה לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר, הן כעוזרת הוראה והן בהעברת שיעורי תגבור לסטודנטים עם קשיי שפה. הלימודים באוניברסיטת תל אביב אף הביאו עמם הזדמנויות מוזיקליות: היא לקחה חלק בהצגה, במסגרת פרויקט התיאטרון של "בית הלל" (בית יהודי בקמפוס), בה שימשה כשחקנית ובעיקר כזמרת.

לאחר תום תקופת ההצגה השתתפה בכמה פרויקטים מקהלתיים, חידשה את לימודי פיתוח הקול ובשנת 2011 הצטרפה למקהלת "שחר". במקהלה היא אוהבת את האווירה הנעימה, ואת השילוב בין חומרים מוכרים ויפים לבין חומרים מעניינים ומפתיעים.

כיום אילנה היא דוקטורנטית, ממשיכה לשמש כעוזרת הוראה במכללת ספיר ומלמדת קורס לכתיבה אקדמית. היא רואה את עצמה ממשיכה בדרך האקדמית, כחוקרת ספרות ותרבות. היא אף כותבת, ומקווה להוציא ספר בעתיד. בינתיים, אפשר למצוא אותה חוטאת באפייה, בעיקר של מתוקים.